Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Aktuálny čas je Pon 04. Júl 2022 15:55:52

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 13 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Omodej, syn Behara
PoslaťNapísal: Ned 20. Nov 2016 22:00:54 
Obrázok užívateľa

Pri meči by malo ísť o rekonštrukciu meča č. 2 z tohto obrázku. Ide o meč, ktorý je uložený v Maďarskom národnom múzeu v Budapešti. Jeho datácia by sa mala pohybovať v druhej polovici 13. storočia.
https://html1-f.scribdassets.com/5r0yuh0e80wgpjs/images/19-98da5755d3.jpg
Čo sa týka toho potiahnutia, nechcel som ho poťahovať brokátom, alebo nejakou strašne luxusnou látkou, aby som zas nebol až tak extra prečačkaný, preto som si zmyslel jemné vlnené súkno. Tá vlna je fakt veľmi jemná, preto sa celkom hodila na potiahnutie.
Pávie perá mám, dodám, teoreticky by som vedel zohnať aj viacej, ale to sa musím poradiť s kamarátom-dodávateľom :mrgreen:

PoslaťNapísal: Pon 31. Júl 2017 19:58:00 
Obrázok užívateľa

Opäť pridávam nejaké drobnosti, ktoré pribudli do mojej zbierky. Ako môžete vidieť, familiárom drahého magistra sa nevedie zle a za svoje služby bývajú náležito obdarení aj takými luxusnými vecami ako sklenený pohár, či brokátová taštička 8-)

Prílohy:
P7310004.JPG
P7310004.JPG [ 3.27 MiB | Zobrazené 1718 krát ]
P7310003.JPG
P7310003.JPG [ 3.2 MiB | Zobrazené 1718 krát ]

PoslaťNapísal: Uto 29. Aug 2017 17:26:19 
Obrázok užívateľa

vskutku znamenité . . všetko fajn len myslím že s tými mečmi by sme nemali ísť pod polovicu 13. storočia. na sneme sme si určili hranice a mali by sme sa ich držať.
Mám jednu výhradu k opasku tomu - čačanejšiemu - pracku máš z lorifactoru a mala ju aj moja pani a odstránil som jej to z opasku nakolko je to primladé na naše obdobie (na lorifaktore sa spomína polovica 14. stor.).

Inak chválim :)

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 13 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť